बेलायतमा २०३० देखि पेट्रोल र डिजल कार बिक्री रोकिने


  • हाम्रो कोशी आवाज
  • २०७७ मंसिर ३

धरान (एजेन्सी) बेलायतमा सन् २०३० देखि पेट्रोल र डिजेलबाट चल्ने कारहरुको बिक्री बन्द हुने भएको छ ।
बिबिसीका अनुसार जलवायु परिर्वतनको सामना गर्न र परमाणु ऊर्जाजस्ता उद्योगमा नयाँ रोजगारी सिर्जना गर्ने योजनाअनुसार बेलायत सरकारले यो निर्णय गरेको हो । बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसनले यो योजनालाई ‘हरित औद्योगिक क्रान्ति’ भनेका छन् । यसको औपचारिक घोषणा बुधबार गरिँदैछ ।
सरकारको सो निर्णयको वातावरणवादीहरुले स्वागत गरेका छन् । डिजेल तथा पेट्रोल कारको बिक्री बन्द गर्ने योजना जलवायु परिर्वतनसँग लड्नका लागि एक ऐतिहासिक मोड हुने उनीहरुको दावी छ । बेलायत सरकारका अनुसार यो योजनाले सन् २०५० सम्म देशको कार्बन उत्सर्जन समाप्तिको लक्ष्य हासिल गर्न मद्दत मिल्ने छ ।

प्रतिक्रिया

  • प्रबन्ध निर्देशकः डम्बरकुमार तुम्वापो
  • निर्देशकः राजेन्द्र गुरूङ
  • प्रधान सम्पादकः महेश श्रेष्ठ
  • सम्पादक/प्रकाशकः शेखरनाथ जोगी
  • फोटो सम्पादकः लक्ष्मण थापा
  • सल्लाहकारः हर्ष सुब्बा, गौरवमान श्रेष्ठ, भीम लिङ्थेप