चकमन्न धरान १० बजेसम्म खुल्यो (२५ फोटो)


  • हाम्रो कोशी आवाज
  • २०७७ भदौ १८

धरानः आजबाट सुनसरीभित्र जारी रहेको निषेधाज्ञा केही खुकुलो भएको छ । धरानमा पनि पसल खुल्न थालेको छ । बिहानदेखि १० बजेसम्म पसल खोलिएको हो ।
लकडाउन खुकुलो भएसँगै बजारमा किनमेल गर्नेको चहलपहल बढेको छ । धरान यसअघि लकडाउन र निषेधाज्ञाले सुनसान थियो । खासगरी बैंक, एटीएम, कपडा, तयारी पोशाक, स्टेशनरी, जुत्ताचप्पल र भाँडाकुँडाका पसलमा खुलेका हुन् । अधिकांश पसल र ग्राहक पनि सचेत भएको पाइयो । एक दुईजनाबाहेक अधिकांशले मास्क प्रयोग गरेको पाइयो । भनौं, धरान अब मास्कले धान्दैछ । एक दुईजनाले चाहिँ नाक र मुख ह्वाङ्ग खुलै छाडेर चिउँडामा मास्क पाइयो । दशैं–तिहार र छठजस्ता चाड नजिकिएसँगै बजार केही खुकुलो भएको हो । व्यवसायी अशोक ताम्राकार नजिकिएका चाडबाडले केही भरथेग गर्ला कि भन्ने आशा पलाएको बताउँछन् ।
व्यवसायीले भौतिक दूरी, मास्क र सेनिटाइजर लगायतका मापदण्ड निर्धारण गरेर पूर्णरुपमा बजार खोल्न पाउनुपर्ने बताउँदै आएका छन् । प्रहरीले १० बजेपछि साइरन बजाउँदै पसल समेत बन्दै गराउँदै हिँडेको थियो । बैंक तथा वित्तीय संस्था ३ बजेसम्म चल्ने भएका छन् भने सिटी सफारी, टेम्पो पनि चल्न थालेका छन् ।
हेरौं, लकडाउन खुलेपछिको धरान बजार
फोटोः हाम्रो कोशी आवाज

प्रतिक्रिया

  • प्रबन्ध निर्देशकः डम्बरकुमार तुम्वापो
  • निर्देशकः राजेन्द्र गुरूङ
  • प्रधान सम्पादकः महेश श्रेष्ठ
  • सम्पादक/प्रकाशकः शेखरनाथ जोगी
  • फोटो सम्पादकः लक्ष्मण थापा
  • सल्लाहकारः हर्ष सुब्बा, गौरवमान श्रेष्ठ, भीम लिङ्थेप