ताप्लेजुङमा देखियो धान दिवसको रौनक (११ फोटो)

पानीले साथ दिएपछि रोपाइँको चटारो बढ्दो


  • दिलकुमार लिम्बू
  • २०७७ असार १५

ताप्लेजुङः ताप्लेजुङको फक्ताङलुङ गाउँपालिकाले ‘राष्ट्रिय धान दिवस’ को अवसरमा रोपाइँ कार्यक्रम राखेको छ । फक्ताङलुङ गाउँपालिकाको वडा नम्बर ५ तापेथोकमा गाउँपालिकाको जनप्रतिनिधी र कर्मचारीहरूले सामूहिक धान रोपेर असार १५ मनाएको दृश्यले रौनकता थप्छ । पानीले पनि साथ दिएपछि अहिले जिल्लाभर रोपाइँको चटारो छ । नेपाल कृषि प्रदान देश हो । मुख्य बाली मध्ये एक धान हो । नेपाल सरकारले २०६१ असार १५ गते किसानहरूको श्रमको उच्च सम्मान गर्ने उद्देश्यले कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयले देशभरी असार महिनाको १५ गतेलाई राष्ट्रिय धान दिवसको रुपमा मनाउने घोषणा गरेको थियो ।
फोटोः दिलकुमार

प्रतिक्रिया

  • प्रबन्ध निर्देशकः डम्बरकुमार तुम्वापो
  • निर्देशकः राजेन्द्र गुरूङ
  • प्रधान सम्पादकः महेश श्रेष्ठ
  • सम्पादक/प्रकाशकः शेखरनाथ जोगी
  • फोटो सम्पादकः लक्ष्मण थापा
  • सल्लाहकारः हर्ष सुब्बा, गौरवमान श्रेष्ठ, भीम लिङ्थेप